South African Wine

O nás

Jihoafrická vína

 
Jižní Afrika nabízí nepřeberné množství skvělých vín a my bychom Vám rádi představili alespoň pár z nich. Seznamte se s tím nejlepším, co jsme našli v okolí Kapského města, a užijte si kousek Jižní Afriky v Čechách!
 
Díky spolupráci s Víno-klubem můžeme nabídnout vína nejen svým přátelům, členům našeho VIP klubu a několika vybraným kavárnám či restauracím, ale i zákazníkům této skvěle zásobené on-line (i offline) vinotéky.

 

Herrrmann & Vogel

 

Chovejte se prosím ohleduplně k životnímu prostředí a obaly od vína nezapomínejte vyhazovat do kontejnerů na tříděný odpad.

Vinařství

Haute Cabriere

Vinařství Haute Cabriere se specializuje zejména na Cap Classique, sekt připravovaný klasickou metodou známou ze Champagne. Velkou oblibu si však získala i tichá vína. Obecně se jedná o velmi populární vinařství soustředící se především na lokální trh, o čemž svědčí i to, že více než 90 % produkce se prodá přímo v Jižní Africe.

Haute Cabriere

Naše nabídka

Whale pod SB

Víno světlé barvy se zelenkavými odlesky. Ve vůni tóny angreštu, guavy, mučenky, grapefruitu a broskvové pecky. Tyto ovocné tóny se prolnou i na patře ve svěží chuti s křupavou kyselinkou a slaností od mořského pobřeží. Suché.

Sauvignon Blanc

Creation | Whale POD

Whale pod červené.jpg

Víno černomodré barvy s fialkovými odlesky. Voní po borůvkách, černém rybízu a kouři. Chuť je sametová s tóny černých bobulí a plná s krásně zakomponovanými tříslovinami. Suché.

Syrah-Merlot

Creation | Whale POD

Pingu.jpg

Víno korálově růžové barvy. Aroma bobulovitého ovoce podtrhuje osvěžující chuť vína s tóny malin a granátového jablka s jemně pikantní dochutí. Suché.

 

V sekci "novinky" naleznete více informací o Tučňácích brýlových a programu na jejich ochranu, který podporuje i vinařství Creation.

 

African Penguin Rosé

Creation

Creation Grenache noir rosé.jpg

V Jižní Africe se růžové víno obvykle nedostává do prémiových řad vinařství. Creation se k tomuto kroku odhodlalo s tímto svěžím vínem, které ve vůni i chuti vyniká broskemi následovanými lesním ovocem. Suché.

Grenache Noir Viognier Rosé

Creation

vína web chenin.jpg

V Čechách nepříliš známá odrůda, která je v Jižní Africe poslední dva roky hitem. Velmi lehké ovocné víno s vůní guavy, hrušek a mučenky.

Chenin Blanc

Diemersfontein

Diemers SB.jpg

Svěží příjemné víno s úžasnou vůní limetek a tropického ovoce. Hrozny sklizené v únoru fermentovaly 20 dní v nerezových tancích. Suché.

Sauvignon Blanc

Diemersfontein

Haute Cabriere.jpg

Dvě známé burgundské odrůdy dávají tomuto Jihoafrickému vínu neobyčejné kouzlo. Zatímco chardonnay přináší eleganci, pinot noir dodává plnost a intenzitu. Suché.

Toto populární víno vzniklo v podstatě omylem. Vinařství se specializuje zejména na výrobu Cape classic, tamní verze Champagne. V důsledku příliš slunného léta se však před několika lety urodily hrozny s vyšší cukernatostí než je pro Cape classic vhodné a první ročník Chardonnay-Pinot Noir byl na světě a ihned se zařadil do portfolia vinařství.

Chardonnay - Pinot Noir

Haute Cabriere

Pinot Noir

Lehké letní červené s vůní malin a brusinek; sám vinař ho popisuje jako "červené bílé" a nejlépe chutná chlazené!

Pinot Noir

Haute Cabriere

Diemers Merlot.jpg

Plné víno, u něhož Francois vyzdvihuje chuť třešní a višní doplněnou lesním ovocem. Suché.

Merlot

Diemersfontein

Diemers Pinotage.jpg

Víno s vůní hořké čokolády, kávy a pečených švestek. V chuti je plnost zralého bobulovitého ovoce, hořké čokolády s mátovými podtóny, čehož se dosahuje přidáním francouzských dubových prken do tanků, v nichž víno zraje. Stejně jako je tomu u Haute Cabriere, i u vzniku tohoto vína stála náhoda. Tanky s dubovými prkny byly připraveny na Shiraz, Pinotage však dozrála dříve a bylo ji potřeba ihned zpracovat a skončila tak v oněch tancích s dubovými prkny. Sám vinař byl pak překvapen, jak zajímavé chuti tím dosáhl. Víno od té doby pravidelně vyhrává mnohé soutěže doma i v zahraničí. Suché.

 

Coffee-Chocolate Pinotage

Diemersfontein

Diemers Pinotage reserve.jpg

Tradiční jihoafrická odrůda nabízí harmonickou kombinaci višní a borůvek s jemnými tóny sladké vanilky. Velmi plné víno, které vinař doporučuje například k jehněčímu či curry, stejně tam dobře se ale hodí ke steaku nebo dobrému sýru.  Suché.

Pinotage Reserve

Diemersfontein

Creation SB.jpg

Víno ve stylu bílého Bordeaux. Má světle slámově žlutou barvu se zelenkavými odlesky. Vůně je svěží, lehce slaná, s tóny nezralých fíků. V chuti je plné, šťavnaté, široké a dlouhé. Suché.

Sauvignon Blanc - Semillion

Creation

Creation Chardonnay.jpg

Víno slámově žluté barvy s jemnými zelenými odlesky. Vůně zralých hrušek a broskví je v chuti doplněna stopami vanilky a příjemnou mineralitou, která vínu dodává na svěžesti. Víno je plné a harmonické, nabízí úžasnou ovocitost doplněnou mírně pikantními tóny. Díky skvěle vyvážené kyselince nabízí dlouhou svěží dochuť. Suché.

Chardonnay

Creation

Creation Viognier.jpg

Víno zlatavé barvy s bohatou ovocitostí v chuti i vůni. Viognier bývá obecně označován za velmi voňavou odrůdu a mnohdy je téměř k neuvěření, že skutečně neobsahuje žádné umělé aroma. Ovoce je doplněno mírně krémovými tóny, příjemnou mineralitou a vyváženou kyselinkou. Suché.

Viognier

Creation

vína web PN creation.jpg

Úžasná kombinace malin a jemného koření ve vůni tohoto populárního jihoafrického vína, z něj dělají skvělé letní červené, doporučujeme pít mírně chlazené. Suché.

Pinot Noir

Creation

Creation Syrah Grenache.jpg

Cuvée a la Údolí řeky Rhony. Barva vína je velmi tmavá, černofialová. Vůně zralých černých oliv s tóny pepře. Chuť je krásně tělnatá s tóny zralých švestek, černého pepře a olivové tapenády. Suché.

Syrah - Grenache

Creation

Creation merlot-petit.jpg

Víno ve stylu červeného Bordeaux. Má tmavou, modročernou barvu. Ve vůni jsou ostružiny a černý rybíz s tóny kouře. Bohatá chuť vyladěná s vůní, velký archivační potenciál. Suché.

Merlot - Cabernet Sauvignon - Petit Verdot

Creation

Creation Syrah Reserve.jpg

Tmavě červená barva přecházející téměř až do černé prozařují tóny fuchsiové. V chuti se objevuje pepř, lesní ovoce, skořice a hřebíček. Jedná se o velmi plné víno. Suché.

Syrah Reserve

Creation

Místa

Café Terapie

Příjemná kavárna a bistro na pražské Výtoni nabízí kromě mnoha dalších delikates i naše vína, ochutnat zde můžete zejména Sauvignon Blanc od Diemersfontein a Whale POD Syrah-Merlot od Creation.

Café Terapie

www.cafeterapie.cz

Louise Výtoň

Bistro a delikatesy ve francouzském duchu s nabídkou vín Creation a promyšleným párováním vína s výtečným jídlem!

Lucka na vinici

Díky Lucce jsou naše oblíbená vína dostupná i v okolí Ostravy, kde má vlastní sklad a vína tak mohou být během chvilky u Vás!

Lucie Mazurová

lucie.mazur@gmail.com

Novinky

Zobrazit vše
Naše vína tento víkend v Olomouci!

Naše oblíbená vína se poslední květnový víkend díky Lucce Mazurové dostala na Olomoucké vinné slavnosti! Měli jste ochutnat novinky, které dorazily před pár dny z Jižní Afriky a seznámit se s našimi novými kolegyněmi, které mají v Ostravě skvěle zásobený sklad našich vín :)

Naše vína tento víkend v Olomouci!
Creation jedním z 50 nejlepších vinařsvi světa!

Mladé Jihoafrické vinařství Creation bylo vyhlášeno jedním z 50 nejlěpších vinařství světa v rámci cen World’s Best Vineyards (WBV). Mezinárodní porota (World’s Best Vineyards Academy) vybírala z 1500 nominovaných vinařství ze 17 zemí světa. WBV zdůrazňuje, že nenabízí pouze seznam nejlepších světových vinic, ale zároveň seznam, 50 úžasných míst. Na seznamu jsou zastoupena slavná jména a ikonické vinařské oblasti, ale obsahuje i spoustu překvapení a úžasnou dávku rozmanitosti. Troufáme si říci, že 45. místo patřící vinařství Creation, které spolu v roce 2002 založili Švýcar JC a Jihoafričanka Carolyn, je právě jedním z těchto překvapení a zároveň úžasným místem. Gratulujeme celému týmu vínařství Creation a jsme hrdí, že můžeme jejich vína nabízet v České republice.

https://www.worldsbestvineyards.com/

Creation jedním z 50 nejlepších vinařsvi světa!
R62 Joubert-Tradauw

Vína Joubert-Tradauw se k nám dostala v podstatě náhodou, vinař Meyer je totiž bratrancem našeho dobrého kamaráda Diana, od něhož kupujeme Diemersfontein. Meyerův dědeček Schalk-Willem opustil před více než 60 lety vinařskou oblast Wellington a přesunul svou farmu východněji do údolí Tradauw. Jeho syn Jacobus vinice převzal a z vinařství se tak definitivně stalo rodinné řemeslo.

Meyer Joubert vyrůstal na vinicích, studoval v Elsenburgu nedaleko vinařského centra Stellenbosch a následně odjel na dva roky na "zkušenou" do kalifornského Napa Valley a poté byl jedním z prvních, kdo se v oblasto Barrydale pustil do výroby prémiových vín. Ačkoliv by bylo zřejmě snazší pořídit si vinařství v jednom z vyhlášených regionů, vrátil se Meyer se svou ženou Beate na rodnou farmu a mají nyní čtyři děti a rostoucí vinařsví, které dokazuje, že bohaté zkušenosti a perfektní znalost místních podmínek dokáží zázraky.

Do Čech jsme přivezli několik kartonů jeho R62 ročníku 2013 (Merlot/Cabernet Sauvignon/Cabernet Franc), které si poleželo 20 měsíců ve francouzských dubových sudech a může být archivováno až do roku 2026, nicméně skvěle chutná už dnes!

R62 Joubert-Tradauw
Na zdraví Tučňákům!

Tučňák brýlový, pro kterého se v angličtině vžil název African Penguin, je jediným druhem tučňáka, který hnízdí na pobřeží Jižní Afriky. Jedná se však o ohrožený druh, který podle prognóz kolem roku 2030 zmizí z divočiny. Mnoho neziskových organizací se naštěstí snaží o jeho záchranu; jednou z nich je African Penguin and Seabird Sanctuary, která tak činí v rámci projektu Dyer Island Conservation Trust.

Vinařství Creation připravilo vinětu své nové řady růžových vín právě ve spolupráci s African Penguin and Seabird Sanctuary a část zisků z prodeje vína African Penguin Reserve je věnována právě na projekt usilující o ochranu těchto krásných tvorů, kteří byli mimochodem prvními tučňáky, které kdy Evropané viděli. Více o projektu ochrany tučňáků brýlových zjistíte zde

Na zdraví Tučňákům!
Creation a jejich školka

Nedaleko vinařství Creation se nachází prostory sloužící jako jesle, mateřská školka a odpolední centrum pro školáky. Díky tomuto centru mají děti místo, kde mohou trávit volný čas po vyučování, vypracovat s pomocí lektorů domácí úkoly a společně s ostatními dětmi si hrát než rodiče přijdou z práce. Centrum navštěvují děti rolníků a dalších manuálně pracujících obyvatel údolí Henmmel en Arde, přičemž velká část rodičů nemá dostatečné vzdělání k tomu, aby mohli dětem poradit s domácími úkoly a pomoci pochopit nově probíranou látku. Díky vřelému prostředí centra, kde děti kromě programu čeká každý den i vydatné jídlo, se mnoha dětem z údolí podařilo změnit svůj život a získat vzdělání a práci, o níž jako malé snily.

Před nedlouhou dobou hrozil tomuto léta fungujícímu centru zánik kvůli náhlému úbytku dětí. O toto se začala zajímat Carolyn z vinařství Creation, a to nejen proto, že centrum navštěvují děti některých jejích zaměstnanců. Brzy zjistila, že problém tkví ve změnách tras, jimiž se rodiče dostávají do práce, a které nově nevedou kolem dětského centra. Díky Carolyn a její iniciativě se podařilo získat školní autobus, který každé ráno vyzvedává malé děti a jejich učitelky ve vesnici, odveze je do krásného údolí, kde školka sídlí, a po skončení vyučování k nim následně přiveze i žáky základní školy. Večer jsou pak všechny děti dopraveny zpět k rodičům. Díky autobusu celé centrum opět ožilo a okamžitě se zaplnilo. Carolyn však autobusem rozhodně neskončila a všemi silami se snaží podpořit soběstačnost školky. Nově tak děti ve školce mají slepice a od nich čerstvá vajíčka a pracuje se na dokončení zeleninové a bylinkové zahrádky.

V březnu 2017 jsme školku navštívily a byly jsme nadšené z toho, jak krásně funguje, a že se jedná o projekt, který má skutečně smysl. Rodiče mají možnost pracovat, aniž by se museli strachovat, co jejich děti právě vyvádějí a jestli se jim něco nestalo. V Jižní Africe neexistuje stejný systém placené rodičovské dovolené, který známe z Čech, a většina jeslí je soukromá, což si mnozí rodiče nemohou dovolit. Pro žáky základní školy je pak velmi přínosná pomoc s domácími úkoly a podnětné prostředí nabízející knihovnu, hudební nástroje, zájmové kroužky a spoustu dalších aktivit.

Více o projektu, pod které dětské centrum spadá, se dozvíte na webových stránkách, kde je případně také možné podpořit projekt jako takový nebo jeho jednotlivé programy.

Creation a jejich školka
Jak jsme poznali naše vinaře

Zaměřili jsme se proto na menší vinaře, kteří se pro nás zároveň stali přáteli, jež pokaždé rádi navštívíme.

Prvním byl JC Martin, který společně se svou temperamentní manželkou Carolyn vlastní vinařství Creation. Mnozí sommelieři již ocenili, s jakou poctivostí se JC k výrobě vín staví, a musím říci, že čistší vinařství jsem nikdy neviděla. Svůj podíl na tom má zajisté i Carolyn, jejíž perfekcionalismus je až neuvěřitelný.

Záhy nám Veronika z Víno-klubu doporučila kontaktovat vinařství Diemersfontein, jejichž čokoládovo-kávová Pinotage byla do Čech dřív dovážena. Potkali jsme tak Diana, který má na starosti marketing a prodej, a při další návštěvě i vinaře Francois, který má kromě populární čokoládovo-kávové Pinotage na svědomí i mnohá další vína, která rozhodně stojí za zkoušku.

Trojici našich dodavatelů pak doplnil Takuan a jeho “žlutý vršek”, Chardonnay-Pinot Noir. Toto víno máme spojené zejména se stavbou Hout Bay House (podívejte se na web www.houtbayhouse.info nebo na facebook) - ačkoliv jsme tehdy Takuana ještě neznali, toto víno bylo naším věrným společníkem během celé stavby.

Jak jsme poznali naše vinaře

Napište nám


maloobchodní prodej:

Víno-klub.cz, s.r.o

Benediktská 3, Praha 1

www.vino-klub.cz

Nabídka restaurace a kavárny: Herrmann & Vogel spol. s r.o. | Dědinská 29, Praha 6 | klara@holz.cz