South African Wine

Na zdraví!JIHOAFRICKÁ
VÍNA

Jižní Afrika nabízí nepřeberné množství skvělých vín a my bychom Vám rádi představili alespoň pár z nich. Seznamte se s tím nejlepším, co jsme našli v okolí Kapského města, a užijte si kousek Jižní Afriky kdekoliv!SKLENKA VÍNA
POMÁHÁ


Společně s vinařstvím Creation podporujeme úžasnou školku a školu v blízkosti vinařství, která dává šanci na lepší budoucnost dětem z chudých rodin.


Haute Cabriere

Domov Cap Classique

Creation

Nejlepší vinařství Afriky

Diemersfontein

Naše Pinotage

Naše nabídka

vína web chenin.jpg

V Čechách nepříliš známá odrůda, která je v Jižní Africe poslední dva roky hitem. Velmi lehké ovocné víno s vůní guavy, hrušek a mučenky.

Chenin Blanc

Diemersfontein | 285 Kč

Haute Cabrière - Pierre Jourdan Blanc de Blancs Cap Classique.jpg

Pocta chardonnay z Franschhoeku vytvořená tradiční francouzskou metodou kvašení v lahvi známé jako Cap Classiquein South Africa. Zrálo v dubových suchech po dobu 8 měsíců, poté strávilo dalších 5 let na kalech. Blanc de Blancsis je ukázkou potenciálu zrání Chardonnay s citrusovými tóny s náznaky mučenky v chuti a jemnými dubovými tóny ve vůni. Jemná elegantní pěna, suché. 

Pierre Joudan Blanc de Blancs

Haute Cabriere | Cap Classique | 550 Kč

Haute Cabrière - Pierre Jourdan Belle Rose Cap Classique.jpg

Romaticky působící růžové bublinky jsou poctou Pinot Noir a ačkoliv na pohled působí sladce, jedná se o suché víno vyrobeno tradiční francouzskou metodou fermentace v lahvi známé jako Cap Classiquein South Africa. Čeká na Vás plná chuť jahod a smetany, následovaná svěží kyselinkou a červeným ovocem.

Pierre Joudan Belle Rose

Haute Cabriere | Cap Classique | 395 Kč

Haute Cabrière - Pierre Jourdan Brut Cap Classique.jpg

Jihoafrický Cap Classique vzdávající hold francouzským champagne, představilo vinařství Haute Cabriere poprvé v roce 1984 a tradice se drží i současná generace vinařu v čele s Takuanem von Arnim. Vyrobeno tradiční francouzskou metodou fermentace v lahvi známé jako Cap Classiquein South Africa. Vychutnejte si jemné kvasnicové aroma ve vůni doplněné jemnou citrusovou chutí a svěží kyselinkou. Chardonnay a Pinot Noir, suché. 

Pierre Jourdan Brut

Haute Cabriere | Cap Classique | 395 Kč

Whale Pod SB Creation.jpg

Víno světlé barvy se zelenkavými odlesky. Ve vůni tóny angreštu, guavy, mučenky, grapefruitu a broskvové pecky. Tyto ovocné tóny se prolnou i na patře ve svěží chuti s křupavou kyselinkou a slaností od mořského pobřeží. Suché.

Sauvignon Blanc

Creation | Whale POD | 329 Kč

Whale Pod Syrah Merlot Creation.jpg

Víno černomodré barvy s fialkovými odlesky. Voní po borůvkách, černém rybízu a kouři. Chuť je sametová s tóny černých bobulí a plná s krásně zakomponovanými tříslovinami. Suché.

Syrah-Merlot

Creation | Whale POD | 329 Kč

Diemers SB.jpg

Svěží příjemné víno s úžasnou vůní limetek a tropického ovoce. Hrozny sklizené v únoru fermentovaly 20 dní v nerezových tancích. Suché.

Sauvignon Blanc

Diemersfontein | 285 Kč

HC Chardonnay Pinot N.jpg

Dvě známé burgundské odrůdy dávají tomuto Jihoafrickému vínu neobyčejné kouzlo. Zatímco chardonnay přináší eleganci, pinot noir dodává plnost a intenzitu. Suché.

Toto populární víno vzniklo v podstatě omylem. Vinařství se specializuje zejména na výrobu Cap Classique, tamní verze Champagne. V důsledku příliš slunného léta se však před několika lety urodily hrozny s vyšší cukernatostí než je pro Cape classic vhodné a první ročník Chardonnay-Pinot Noir byl na světě a ihned se zařadil do portfolia vinařství.

Chardonnay - Pinot Noir

Haute Cabriere | 310 Kč

Pinot Noir Rosé.jpg

"Pinot Noir Rosé, které vás zahalí do oblaku lásky, štěstí a pohodlí." Elegantní, suché rosé s vůní jahod a růžových lístků.

Pinot Noir Rosé

Haute Cabriere | 250 Kč

Creation Grenache noir rosé.jpg

V Jižní Africe se růžové víno obvykle nedostává do prémiových řad vinařství. Creation se k tomuto kroku odhodlalo s tímto svěžím vínem, které ve vůni i chuti vyniká broskemi následovanými lesním ovocem. Suché.

Grenache Noir Viognier Rosé

Creation | 415 Kč

Prodigy pinotage.jpg

"Zázračné dítě" je nejmladší ze tří sester, jak v Diemersfontein s láskou nazývají svou řadu Pinotage. Bohaté chutě tmavě červeného ovoce, jako je moruše a černé bobule ve vůni, následované jahodami, třešněmi a švestkami v chuti, vše zabalené v jemném nádechu dobře vyvážené dubové složky. V rámci nabídky Pinotage se jedná o nejzákladní ze tří vín. 

 

Prodigy Pinotage

Diemersfontein | 270 Kč

Diemersfontein Pinotage orig.jpg

"Sestra rebelka, která má ráda rock a všichni milují ji."

Víno s vůní hořké čokolády, kávy a pečených švestek. V chuti je plnost zralého bobulovitého ovoce, hořké čokolády s mátovými podtóny, čehož se dosahuje přidáním francouzských dubových prken do tanků, v nichž víno zraje. Víno prý vzniklo náhodou - tanky s dubovými prkny byly připraveny na Shiraz, Pinotage však dozrála dříve a bylo ji potřeba ihned zpracovat. Sám vinař byl pak překvapen, jak zajímavé chuti tím dosáhl a víno od té doby pravidelně vyhrává mnohé soutěže doma i v zahraničí. Suché.

 

Coffee-Chocolate Pinotage

Diemersfontein | 405 Kč

Diemers Pinotage reserve.jpg

Tradiční jihoafrická odrůda nabízí harmonickou kombinaci višní a borůvek s jemnými tóny sladké vanilky. Velmi plné víno, které vinař doporučuje například k jehněčímu či curry, stejně tam dobře se ale hodí ke steaku nebo dobrému sýru.  Suché.

Pinotage Reserve

Diemersfontein | 600 Kč

Creation Sauvignon Blanc.jpg

Kombinací šesti odrůd Sauvignon Blanc a blízkosti Atlantskému oceánu vzniká toto skvělé víno, kterí je spíš minerální než ovocné. I přes svou svěží chuť, ve které mnohé překvapí drobná slanost, má texturu a hloubku spojované s odrůdami Bordeaux. Suché. 

 

Sauvignon Blanc

Creation | 425 Kč

Creation Viognier.jpg

Víno zlatavé barvy s bohatou ovocitostí v chuti i vůni. Viognier bývá obecně označován za velmi voňavou odrůdu a mnohdy je téměř k neuvěření, že skutečně neobsahuje žádné umělé aroma. Ovoce je doplněno mírně krémovými tóny, příjemnou mineralitou a vyváženou kyselinkou. Suché.

Viognier

Creation | 425 Kč

Creation SB.jpg

Víno ve stylu bílého Bordeaux. Má světle slámově žlutou barvu se zelenkavými odlesky. Vůně je svěží, lehce slaná, s tóny nezralých fíků. V chuti je plné, šťavnaté, široké a dlouhé. Suché.

Sauvignon Blanc - Semillion

Creation | 465 Kč

Chenin Blanc Cool Climate.jpg

V Creation říkají, že jejich Chenin má "chuť slunce". I přes svěžest a lehkost se jedná o komplexní víno. Plná vůně hrušek a šťavnatých citronů napovídá tomu, že i chuť vína bude osvěžující, jemní ji však tóny medu. Skvělé víno pro každý den, který potřebuje trošku prozářit. Suché. 

Cool-Climate Chenin Blanc

Creation | 560 Kč

Creation Chardonnay.jpg

Víno slámově žluté barvy s jemnými zelenými odlesky. Vůně zralých hrušek a broskví je v chuti doplněna stopami vanilky a příjemnou mineralitou, která vínu dodává na svěžesti. Víno je plné a harmonické, nabízí úžasnou ovocitost doplněnou mírně pikantními tóny. Díky skvěle vyvážené kyselince nabízí dlouhou svěží dochuť. Suché.

Chardonnay

Creation | 560 Kč

Creation Merlot.jpg

Ve vůni kombinace ovocných a kořeněných tónů, v chuti pak hořká čokoláda a moka doplněné velkorysou chutí zralých bobulí a plností, která je dána mimo jiné 16 měsíci zrání v dubových sudech. Suché. 

Merlot

Creation | 620 Kč

Creation merlot-petit.jpg

Víno ve stylu červeného Bordeaux. Má tmavou, modročernou barvu. Ve vůni jsou ostružiny a černý rybíz s tóny kouře. Bohatá chuť vyladěná s vůní, velký archivační potenciál. Suché.

Merlot - Cabernet Sauvignon - Petit Verdot

Creation | 570 Kč

Creation Syrah Grenache.jpg

Cuvée a la Údolí řeky Rhony. Barva vína je velmi tmavá, černofialová. Vůně zralých černých oliv s tóny pepře. Chuť je krásně tělnatá s tóny zralých švestek, černého pepře a olivové tapenády. Suché.

Syrah - Grenache

Creation | 590 Kč

Creation Syrah Reserve.jpg

Tmavě červená barva přecházející téměř až do černé prozařují tóny fuchsiové. V chuti se objevuje pepř, lesní ovoce, skořice a hřebíček. Jedná se o velmi plné víno. Suché.

Syrah Reserve

Creation | 735 Kč

Místa


Wine List Karlín

Tak trochu jiný vinný bar, který nabízí desítky vín "po skleničce", z nichž většina je k dispozici v moderních koštomatech. Tempo ochutnávání je tedy pouze na Vás - a užít i můžete i naši Pinotage Reserve a Blanc de Blancs! 

RECesse

Galerie a bar na pražském Břevnově nabízí kromě umění a fantastických drinků i jihoafrická vína, která doplňují úžasné menu zážitkových hostin. 

Saffa Maso

Skvělý biltong doplněný o výběr našich vín, která si můžete zakoupit v rámci dárkových boxů i jednotlivě. On-line na e-shopu, nebo offline na nejrůznějších trzích a brzy i ve vlastním bistru na pražské Palmovce. 

Spojte se s námi

 

ObjednávkyBalíčky 2-3 láhví zasíláme přes Zásilkovnu za 79 Kč, celý karton za 109 Kč. U většího množství Vám rádi dopravu naceníme a při objednávkách nad 2 900 Kč je doprava zdarma
V Praze a Havířově je možnost osobního odběru.


KontaktyMorava a Slezsko:

Lucie Detko

+420 734 304 324

lucie.detko@gmail.com

Čechy & Kavárny a restaurace:

Klára Popovová-Dvořáková

+420 607 822 558

klara@holz.cz

Vína můžeme dovážet a dodávat díky přízni a trpělivosti společnosti H&V:

Herrmann & Vogel spol. s r.o.

Dědinská 29, 161 00 Praha 6

IČ: 45277192, DIČ: CZ45277192